środa, 6 lutego 2013

Magda Kucharzy dla Lornety z Meduzą

Z wykształcenia jestem filologiem oraz managerem - ukończyłam anglistykę oraz zarządzanie. Zawsze jednak wiedziałam, że nie istnieje kierunek studiów, który w pełni pokrywałby się z tym, co chciałabym robić w życiu. A w życiu chcę z sukcesem łączyć pasję i pracę. Taki mam plan i będę go realizować.
Kiedy więc w listopadzie musiałam pożegnać się z posadą za biurkiem w pewnej firmie, postanowiłam nie szukać kolejnej tego typu pracy, tylko spróbować swoich sił w gastronomii. To było moje marzenie. Co z tego, że nie mam odpowiedniego wykształcenia, a jedyne moje doświadczenia to te udokumentowane na blogu? Najwyraźniej to wystarczyło, bo udało mi się dostać pracę w babeczkarni. Przepracowałam tam dwa miesiące i chyba się sprawdziłam, bo otrzymałam propozycję zostania głównym cukiernikiem lokalu. Cieszyłam się bardzo. I wtedy zdarzyło się coś jeszcze lepszego. Zaproponowano mi współpracę z katowickim bistro Lorneta z Meduzą i stworzenie swojej własnej marki wypieków, które byłyby u nich sprzedawane. Jak mogłabym nie zdecydować się na coś takiego?
Tak więc od Tłustego Czwartku rozpoczyna się moja przygoda z manufakturą wypieków by Magda Kucharzy. Mam zamiar proponować ciasta i babeczki, których na co dzień nie widujemy w cukierniach. Oryginalne, wykonane domowymi metodami i wszystkie, mam nadzieję, pyszne. :-)
Zacznę od waniliowych babeczek z konfiturą różaną, kremem i słodkim pączuszkiem na wierzchu oraz ciasta marchewkowego. To wszystko już w najbliższy czwartek w Lornecie. A później? A później będzie jeszcze ciekawiej, bo w tej chwili ograniczają mnie li i jedynie moja wyobraźnia i własne widzimisię. ;-)
Jeśli więc będziecie kiedyś w pobliżu, zapraszam na Mariacką w Katowicach, a już teraz na fejsbukowy fanpejdż: www.facebook.com/MagdaKucharzyManufakturaWypiekow.

2 komentarze:

  1. Gratulacje !!!Fajnie jest spelniac marzenia i poczuc ze to co Sie robi ma sens:)Zycze powodzenia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję i życzę wielu podobnych sukcesów, to dla mnie przykład, że warto być wytrwałym i robić to, co się lubi!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ZDJĘCIA I TEKSTY MOJEGO AUTORSTWA - CHYBA, ŻE ZAZNACZONO INACZEJ. LINKUJ, JEŚLI KORZYSTASZ. Obsługiwane przez usługę Blogger.