niedziela, 2 lutego 2014

Bazyliowo-cytrynowy koktajl zdrowia

Czy wiecie, jak dobroczynny wpływ na organizm mają zioła? Na pewno zdajecie sobie sprawę, że są zdrowe, czy jednak zastanawialiście się kiedyś, co dokładnie mają do zaoferowania? Na przykład taka bazylia. Pyszna jako dodatek do sosów pomidorowych czy składnik caprese, ale jak się okazuje - także o wielu prozdrowotnych właściwościach! Co dla mnie najważniejsze, bazylia wpływa kojąco na układ nerwowy, sprawdza się przy nadpobudliwości, zmęczeniu, depresji lub bezsenności. Co prawda nie cierpię na depresję czy bezsenność, ale po ciężkim tygodniu w pracy weekendowy koktajl łagodzący zmęczenie uznałam za doskonały pomysł.
Bazylia na słodko może Wam się wydać dość nietypowym pomysłem, ale możecie mi wierzyć - naprawdę świetnie smakuje, a dodatkowo jest naprawdę bardzo orzeźwiający! Byłam szczerze zaskoczona, że aż tak dobrze! Jeśli lubicie takie eksperymenty, nie wahajcie się ani chwili.

Składniki
- 200 ml wody
- 1/2 cytryny
- garść liści bazylii
- kilka listków mięty
- 2 łyżki miodu
- 6 kostek lodu

Wszystkie składniki oraz 3 kostki lodu wrzucić do blendera i zmiksować na gładki koktajl. Przez sitko wlać do wysokiej szklanki, dodać pozostałe kostki lodu, udekorować listkiem bazylii i kawałkiem cytryny.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ZDJĘCIA I TEKSTY MOJEGO AUTORSTWA - CHYBA, ŻE ZAZNACZONO INACZEJ. LINKUJ, JEŚLI KORZYSTASZ. Obsługiwane przez usługę Blogger.